Виктория Томова блести с нова победа на Уимбълдън

от в 16:48 на 27.06.2018

Поставената под №19 в квалификациите на Уимбълдън Виктория Томова постигна втора победа в Лондон. Първата българска ракета се наложи над Аяно Шимидзу с 6:3, 4:6, 6:0.

Томова започна отлично мача и поведе с 4:0. Японката стабилизира играта си и върна един от пробивите за 3:4. Все пак до края Томова бе убедителна и получи сетбол след двойна грешка на Шимидзу, а след това го реализира.

След почивката Томова поведе с 3:0, но не успя да приключи битката в два сета. Шимидзу обърна до 5:4 в своя полза, а Томова пропусна точка за 5:5 и в крайна сметка загуби втората част в този десети гейм.

По време на третия сет Томова започна с два гейма на нула и до края разгроми опонентката - 6:0.

В следващата фаза тя ще се изправи срещу 19-годишната рускиня Анна Калинская в спор за място в основната схема. През този сезон Калинская спечели единствения мач между двете. На турнир на твърди кортове във Франция, тя излезе победител с 6:4, 7:6.

В момента Калинская е №146 в световната ранглиста, а Томова е с десет позиции по-напред - 136-та.