Виктория Томова отпадна в квалификациите на "Ролан Гарос"

от в 12:26 на 22.05.2019

Първата ракета на българския тенис при жените Виктория Томова отпадна още в първия кръг на квалификациите, на "Ролан Гарос". Българката загуби от представителката на Израел Юлия Глушко, която стигна до успеха след 7:5, 6:2 за 1 час и 21 минути игра.

Преди мача букмейкърите даваха минимално предимство за родната тенисистка, но въпреки това тя нямаше ден и загуби. В първия сет двете си размениха по пробив в третия и четвъртия гейм, а след това Глушко отново имаше аванс след пробив в седмия гейм. Томова успя да го върне в десетия гейм, но след това загуби подаването си още в следващия гейм и противничката и не сгреши в заключителния 12-и гейм и си взе подаването.

Вторият сет бе доста по-убедителен за Юлия и с пробиви в петия и седмия гейм стигна до успеха в него.

Виктория Томова отпадна в квалификациите на "Ролан Гарос" Калоян Пламенов
виктория томова | открито първенство на франция | ролан гарос | тенис | тенис бг | тенис новини