Виктория Томова с първи успех на Уимбълдън

от в 16:21 на 26.06.2018

Виктория Томова започна с победа участието си в квалификациите на Уимбълдън. Тя надигра 18-годишната австралийка Джейми Фурлис с 6:3, 2:6, 6:4.

В първия сет Томова поведе с 3:0, но допусна изравняване за 3:3. След това българката реализира нова серия от три поредни гейма и си осигури спечелването на откриващата част.

След почивката при 2:2 Фурлис реализира серия от четири гейма на сметката си и изравни общия резултат.

В третия сет Томова пак поведе с 3:0, но се стигна до равенство при 4:4. Все пак тя проби и отново и затвори мача в десетия гейм. С победата Томова заработи 20 точки за световната ранглиста, в която заема 136-ото място в момента.

Така за следващия си мач Томова очаква японката Айно Шимидзу. Тя надигра Тамара Корпач от Германия.

Дотук Томова не бе достигала втори кръг на квалификациите на Уимбълдън. Най-доброто й постижение в Големия шлем е участието в първи кръг на Откритото първенство на Австралия през тази година.

Другите две българки в надпреварата - Сесил Каратанчева и Елица Костова отпаднаха.