Ясни са финалистките на турнира в Палермо

от в 21:56 на 08.08.2020
Максим Енчев
Ясен стана финалът на първия женски турнир от подновяването сезона, поради пандемията от Covid-19 в Палермо. В него ще се изправят четвъртата поставена Анет Контавейт и Фиона Феро.

Контавейт сравнително лесно се справи срещу водачката в схемата Петра Мартич в два сета - 6:2 6:4. Мартич беше видимо изморена след тежките мачове, които и се бяга насъбрали и така естонката пое контрол над двубоя и го спечели без особени проблеми, като се поздрави с достигане до първи финал за сезон 2020.

Фиона Феро успя да осъществи обрат срещу последната останала състезателка на домакините Камила Джорджи. Французойката загуби първите пет гейма в мача и скоро се оказа изоставаща в сетовете. Джорджи обаче допусна лек спад в играта си, което Феро използва и взе втория сет със същия резултат.

Феро сервираше за мача при 5:4 в решаващата част, ала Камила направи пробив в последния момент.  Французойката не трпена от този факт, а мигновено покачи нивото, за да триумфира  с 2:6 6:2 7:5.

Мачът за титлата е насрочен за 20:30 часа българско време в неделя.