от в 01:59 на 04.06.2023

Григор Димитров не спира да надгражда в играта си с всеки следващ двубой и в мача си третия кръг на Ролан Гарос ни направи свидетели на най-добрата си продукция през настоящата седмица, с което се класира за втория си осминафинал на Откритото първенство на Франция. Българинът имаше предизвикателството да срещне клей специалиста Даниел Алтмайер, който в предишния си сблъсък спаси два мачбола и в 5-часова епика отстрани Яник Синер, но с константно високото си равнище в хода на срещата първата ни ракета не позволи на световния номер 79 да разкрие потенциала си и триумфира с победата след малко над 120 минути престой на корта - 6:4 6:3 6:1.

По този начин най-добрият ни тенисист запазва перфектното си представяне в Париж, като по пътя си към втората седмица в надпреварата не загуби нито сет и му предстои в спор за място на дебютен четвъртфинал във френската столица да срещне Александър Зверев. Най-впечатляващ беше фактът, че играта на световния номер 29 в мача му срещу Алтмайер търпеше постоянно развитие в прогресивна насока, за което свидетелства и крайният резултат, като нашето момче наниза цели 30 уинъра и спечели 75 процента от точките на първия си сервис, за да грабне крайния успех, а ако вие не сте имали възможността да изгледате на живо двубоя на Григор Димитров или просто искате да се насладите повторно на стореното от българина, то можете да направите това от прикачения по-долу запис на мача:

За пропусналите: Пълен запис от победата на Григор в третия кръг на Ролан Гарос (видео) Мартин Петков
бгтенис | григор | григор димитров | даниел алтмайер | димитров | запис | ролан гарос