За седми път в кариерата си Чилич обърна от 0:2

от в 16:40 на 18.01.2019
За малко повече от 4 часа, Чилич надви Фернандо Вердаско след обрат от 0:2.

Първият сет започна с бърза размяна на пробиви за 1:1, а до 3:2 в полза на Вердаско двамата бяха прекарали цели 25 минути на корта. До 5:4 последваха сравнително лесни сервис геймове за всеки от сервиращите. На Чилич му се наложи да застане на линията за начален удар и да сервира за оставане в първия сет, а сравнително слаб сервис гейм, минал през три дюса, отиде в сметката на испанеца и така Вердаско поведе с 1:0. Следващият сет отново започна трудно и за двамата, но този път до пробиви в началните геймове не се стигна. Последваха още няколко завързани геймове, особено на сервис на Чилич, а при 3:2 хърватина аналогично на първия сет се пропука и така даде пробив аванс на своя противник, който Фернандо не изпусна до края и поведе  комфортно с 2:0. Третият сет започна с четири последователни грешки от бекхенд на Вердаско, две предизвикани и две непредизвикани, и така Чилич взе своя гейм. Последва дълго подаване на испанеца, което той все пак съумя да спечели, но това бе и последният гейм за него в тази част и давайки едва пет точки на съперника си докеа на частта, Чилич навакса първия от двата сета пасив. Той се справи и в следващия сет въпреки значителното надмощие на Вердаско във почти всеки показател. До 6:6 сетът се открои с доста лесни сервис геймове, но както често става, този стандарт на сервиране не важеше за тайбрека. Там Фернандо реализира ранен минибрейк, който Марин успя да върне при 3:1. Следващите точки бяха сравнително лесни за всеки от сервиращите, а следващия минибрейк дойде чак при 7:7, като той бе с цената на мачбол. В този момент Вердаско показа старите си слабости наяве и направи двойна грешка, като така и върна надеждите на Чилич, а хърватинът мотивиран се справи със следващите три точки и така спечели и сета. Чилич взе първия гейм на решаващата част на 30, а за изпусналия преди малко мачбол испанец сета започна по възможно най-лошия начин. Той бе пробит и то след като водеше с 40:0, като това даде нови сили на Чилич и въпреки че се намираше в края на четвъртия час от началото на мача, хърватинът не изпускаше да догони някоя топка и така бързо поведе  с 3:0. Все пак Вердаско се концентрира и отговори с бърз сервис гейм, като така взе своя първи гейм за сета, а упражнението беше повторено и от Чилич за 4:1. Последва наистина труден гейм, където на Фернандо му се наложи да спасява цели два нови брейкбола. Той все пак се справи с това и дори поведе с 0:40 на противниковото подаване и Чилич бе притиснат до стената. Опитният хърватин обаче показа защо е член на топ 10 и взимайки пет поредни точки успя да се спаси от връщане на пробива. Сега въпреки цялата умора Фернандо нямаше как да отстъпва повече и трябваше да вземе подаването си. Той стори това и дори отново поведе с 15:30 на противниковия сервис, а двамата си разменяха тежки удари от основната линия, сякаш не бяха играли повече от пет минути до сега. Все пак Чилич отново показа класата си и така и си гарантира място в следващия кръг, където  ще се изправи срещу друг испанец, Баутиста-Агут.

За седми път в кариерата си Чилич обърна от 0:2 В