Започна 12-ото издание на "Амбинор къп"

от в 18:44 на 05.04.2016
Теодор Кафеджиев

Четирима квалификанти Драгомир Козаров, Златан Палазов, Юри Хачатрян и Пламен Пенев се класираха за втория кръг в 12-ото издание на турнира по тенис за мъже "Амбинор Къп". Надпреварата е с награден фонд 2500 лева и се провежда на червените кортове на ТК "Левски" в София.

Козаров стартира с успех над друг квалификант Ивайло Керемедчиев с 6:3, 6:1 и за място на четвъртфиналите ще играе срещу поставения под номер 5 Васил Шандаров. Палазов се справи със Стефан Люцканов с 6:3, 6:2, а следващият му съперник ще бъде шестия в схемата Фердун Шефкедов. Хачатрян надделя трудно над квалификанта Богдан Владимиров с 3:6, 7:6(3), 6:2 и очаква двубой с номер 4 Габриел Донев.

Пламен Пенев също победи преминалия през пресявките Стоян Плугаров със 7:5, 6:3 и във втория кръг ще срещне седмия в схемата Илия Кушев. Кушев е двукратен шампион в турнира през 2005 и 2014 година, а през миналия сезон игра финал. Защитаващият титлата си и четирикратен победител Тихомир Грозданов, който е номер 2 в схемата, ще започне срещу Тед Бачев, който на старта елиминира квалификанта Ваньо Василев с 6:3, 6:2.

Съперник на водача в схемата Пламен Милушев, който се завръща на корта, след като пропусна Държавното първенство в зала преди месец заради травма, ще бъде Радослав Шандаров. Шандаров спечели срещу Георги Мирчев с 6:3, 7:6(7). Бившият национал и номер 3 Цветан Михов пък започва във втория кръг срещу Марсел Радев, който се наложи с лекота над Недялко Краев с 6:2, 6:1. Първите осем поставени почиваха в първия кръг.

За участие са се записали 62 състезатели от 20 тенис клуба от цялата страна.

Победителят ще получи 1000 лв., класиралият се на второ място 500 лв., третият и четвъртият по 250 лв., а от 5 до 8 място по 125 лв. Полуфиналите са в петък, 8 април, а финалът на следващия ден. Решаващите мачове от турнира започват точно в 10 часа.