Жалко! Гришо отпадна още на старта на турнира в Пекин

от в 08:49 на 30.09.2019

Григор Димитров отпадна още в първия кръг на ATP 500 турнира в китайската столица Пекин.

Той загуби от руснака Андрей Рубльов, който от своя страна стигна до успеха след 6:2, 7:5.

Българинът не показа играта, която демонстрира по време на US Open и в крайна сметка бързо се оказа на губещата позиция след неубедителното си представяне.

Това бе четвърти мач между двамата тенисисти в тура и втора победа за руския тенисист. Първият сет започна по най-добрия възможен начин за младия руснак и той проби в третия и седмия гейм, а освен това си спечели всяко едно от подаванията.

Вторият сет започна катастрофално за Димитров и той бе пробит на нула още в първия гейм от частта. Все пак обаче българинът намери сили в шестия гейм да върне пробива и да стабилизира играта си.

В единадесетия гейм обаче руснакът отново проби и след това си спечели подаването, за да спечели и самата среща.

Във втория кръг Рубльов ще се изправи срещу победителя от мача между Михаил Кукушкин и Фабио Фонини.