Зверев: Джокович ме подготви за Уимбълдън; никой друг не би помогнал така на конкурент
Александър Зверев беше разкъсан от критики след отпадането си в 1/4-финалите на Ролан Гарос, като Борис Бекер беше особено остър в изказването си и изрази категорична позиция, че световният номер 3 никога няма да бъде шампион от Големия шлем, ако продължава да играе по толкова страхлив начин в големите мачове.
Зверев обаче очевидно не се притеснява да черпи информация от "извора" и за пореден път се е обърнал към Новак Джокович, който в миналото също му е помагал, а самият германец нееднократно е заявявал желанието си да го наеме за свой треньор, когато кариерата на "Джокера" приключи.
В момента Саша се готви за Уимбълдън и изглежда през последната седмица е тренирал основно с един от най-големите си конкуренти за трофея, който не се е поколебал да му помогне със своя опит, а самият златен медалист от Токио не спести своята благодарност към големия шампион в последното си интервю:
"Той е толкова щедър и отдели не малко от своето време, за да ми даде различни предложения за играта ми и до извесна степен да ме подготви за турнира. Не мисля, че никой друг измежду останалите тенисисти в света - би направил подобно нещо за свой пряк конкурент и би помогнал така, както Новак помогна на мен. Играта на трева не е моята най-голяма сила, но показах голям напредък през миналия сезон и тази година имам увереност, че нещата ще бъдат още по-добри за мен на Уимбълдън" - изрази увереност световният номер 3.
Източник: Tennis 365
Виж още:
▶ Надал: Синер и Алкарас нямат никаква конкуренция; това никога не е било така при нас
▶ Алкарас влезе в ролята на дядо Коледа и отреди на Джокович най-неподходящия подарък (видео)
▶ "Най-истинският човек": Муратоглу разкри как Джокович е загубил милиони заради убежденията…
▶ Младежките финали: Без действащия шампион, но с Мастърс носител и сензацията на сезона