Зверев не остави съмнение в превъзходството си и е на 1/4-финал в Синсинати!

от в 00:11 на 20.08.2021

Александър Зверев пренесе чудесното си представяне от Игрите в Токио и на Мастърса в Синсинати, където си гарантира място сред последните осем в надпреварата. Зверев се наложи с резултат 6:2 6:3 над Гуидо Пея и очаква победителя от мача маежду Каспър Рууд и Диего Шварцман.

Световният номер 5 наложи рано темпото си и диктуваше случващото се на корта. Саша даде само точка на аржентинския си опонент в първите два гейма, представяйки се чудесно във всеки аспект от играта. След като се добра до брейк в самото начало на мача, Зверев затвърди превъзходството си с още един такъв в края на частта и така поведе уверено в общия резултат. Във втория сет картината на корта бе идентична с тази от първата част. Зверев доминираше над съперника си и не му даваше шансове да постигне нещо сериозно. №3 в схемата пречупи подаването на Пея още в третия гейм, а до края на двубоя запази безпроблемно аванса си в резултата. Първата ракета на Германия показа добър начален удар, който до голяма степен му помогна за убедителната победа в осминафиналната среща.

Зверев не остави съмнение в превъзходството си и е на 1/4-финал в Синсинати! Владислав Риждов