Зверев победи Хаасе; Хачанов елиминира Кецманович

от в 21:20 на 17.06.2019

Александър Зверев започна с победа в Хале. Германецът показа характер и след 6:4 7:5 за 1 час и 45 минути елиминира Робин Хаасе в първия кръг на надпреварата.

Саше през първата част успя да затвори сета едва благодарение на един брейк, дошъл в шестия гейм, а затвърждаването му беше и единственото подаване на германцът, където той срещна известни труности.

През втората част обаче нивото на подаванията и на двамата спадна, а това доведе и до повече пробиви. Първоначално Зверев изостана с 2:0, ала силни минути освен че го върнаха в срещата и дори му позволиха да навакса до 3:2, преди обаче да изостане с 5:3 и мачбол. Нов спад в нивото на холандецът обаче се оказа твърде фатален и той въпреки убедителната си преднина не успя да се добере дори до тайбрек, макар двете точки на порадването на Саша за влизане в дългия гейм при 6:5 и в крайна сметка след 7:5 холандецът напусна надпреварата.

Карен Хачанов също започна убедително и победи младият сърбин Миомир Кецманович със 7:6(5) 6:4 след като предишният му съперник Дамир Джамхур се отказа от срещата им по-рано днес.