Зверев се завърна от сет и 5:3, за да победи Крайнович

от в 19:09 на 26.07.2019

Александър Зверев успя да преодолее 1/4-финалите на домашния турнир в Хамбург след изумителен обрат над Филип Крайнович. Германецът бе разконцентриран и изостана със сет и 3:5, ала в крайна сметка победи след 2:6 7:5 6:2.

Срещата започна изключително равностойно и въпреки неприятностите на начален удар Крайнович съумя да се запази от пробиви. Постепенно обаче сърбинът успя да се концентрира и градяйки атаките си постепенно той успя да бъде първия пробил, а въпреки труднистите си и затвърди аванса си. При 4:2 последва и нов брейк за Филип, а той се оказа и решаващ и по този начин Крайнович успя да спечели категорично сета.

Във втората част Саша започна кошмарно и загуби 12 последователни точки и изостана на бърза ръка с 3:0. Нещата се стабилизираха на корта, ала представителя на домакините така и не можеше да намери път до пробива и затова и изоста с 5:3. И въпреки че Крайнович бе на три пъти на две точки от победата, психически той не издържа и се пропука, а това се отрази силно на съмучусвието му и той не успя дори да вземе гейм повече до края на сета и така и загуби този на толкова близък до спечелването сет.

Кошмарите за Филип продължиха и занапред, а този път беше негов ред да започне зле и да изостане рано, а пропадането му стигна до 2:0 за Саша и 6-ти пореден гейм за германеца. Сърбинът все пак съумя да се завърне, ала едва за малко и след като реализира брейк за 2:2, впоследствие не успя да вземе дори гейм и срещата прикючи в позла на Саша, а обратът беше факт.

Зверев се завърна от сет и 5:3, за да победи Крайнович В