Блестящият Чилич триумфира в Базел (видео)

Блестящият Чилич триумфира в Базел (видео) Георги Христов
от в 22:10 на 30.10.2016

Марин Чилич стигна до титлата на АТР 500 турнира в Базел. На финала той се справи с Кей Нишикори след 6:1, 7:6(5).

Четвъртият в схемата Чилич бе много убедителен през целия двубой и заслужи втората си титла за годината.

Хърватинът даде само гейм на съперника в първия сет, който спечели след 25 минути игра.

Във втория Нишикори оказа съпротива и се стигна до тайбрек, който Чилич спечели със 7:5 и триумфира с трофея.

Нишикори губи втори финал в Базел, след като през 2011 година е надигран в спор за титлата от Роджър Федерер.

В целия турнир бившия шампион от US Open Чилич загуби само един от 54 сервис гейма.

Следващия месец за Чилич предстои ново важно предизвикателство - ще предвожда Хърватия в спора за титлата за Купа "Дейвис" срещу Аржентина.