Галерия: Фаворитите достигнаха 1/4 финалите на Държавното във Велико Търново

Галерия: Фаворитите достигнаха 1/4 финалите на Държавното във Велико Търново Георги Христов
от в 18:07 на 30.08.2018

Без сериозни изненади преминаха мачовете от осминафиналите при мъжете на Държавното лично първенство по тенис за мъже и жени, което се провежда на кортовете на спортен център „Хемус" във Велико Търново.

Поставеният под №1 Александър Лазаров разгроми с 6:0, 6:1 Стефан Люцканов. На четвъртфиналите Лазаров ще играе срещу Мартин Илиев . Поставеният под №6 Илиев не загуби гейм – 6:0, 6:0 срещу Пламен Цонев.

№2 в схемата Гарбиел Донев поведи с 6:0, 3:0 преди Данко Йорданов да се откаже заради контузия. Донев ще играе на четвъртфиналите срещу Камен Дамов. Дамов направи обрат и победи с 5:7, 6:1, 6:4 Пьотр Нестеров.

Шампионът от държавното първенство в зала и поставен под №3 Александър Донски елиминира с 6:4, 7:6(4) Любослав Иванчев. За място на полуфиналите Донски ще играе срещу Пламен Милушев. Поставеният под №5 Милушев се наложи със 7:6(2), 6:2 на Мерт Рамадан.

В последния четвъртфинал съперници ще бъдат Ивайло Керемедчиев и Диан Недев. №8 в схемата Керемедчиев победи с 6:0, 6:3 Фердун Шефкедов. Недев се наложи с 6:4, 6:0 над Радослав Шандаров.

Награденият фонд на първенството е 10,000 лева, а входът за всички тенис мачове е свободен за публиката. Финалната среща при жените е на 1 септември, а при мъжете на 2 септември.

Резултати, мъже 1/8 финали:
№1 Александър Лазаров – Стефан Люцканов 6:0, 6:1
№6 Мартин Илиев – Пламен Цонев 6:0, 6:0
Диан Недев – Радослав Шандаров 6:4, 6:0
№8 Ивайло Керемедчиев – Фердун Шефкедов 6:0, 6:3
№5 Пламен Милушев – Мерт Рамадан 7:6(2), 6:2
№3 Александър Донски – Любослав Иванчев 6:4, 7:6(4)
Камен Дамов – Пьотр Нестеров 5:7, 6:1, 6:4
№2 Габриел Донев – Данко Йорданов 6:0, 3:0 л.з.

Жребий 1/4 финали:
№1 Александър Лазаров – №6 Мартин Илиев
№8 Ивайло Керемедчиев – Диан Недев
№5 Пламен Милушев – №3 Александър Донски
№2 Габриел Донев – Камен Дамов

александър донски | александър лазаров | габриел донев | Диан Недев | държавно първенство по тенис | ивайло керемедчиев | камен дамов | мартин илиев | пламен милушев | тенис