17-годишната Кори Гоф продължава с невероятната си серия на Ролан Гарос!

от в 14:14 на 07.06.2021

Американката Кори Гоф записа четвърта поредна победа без загубен сет и се класира за четвъртфиналите на Ролан Гарос след категорична победа над Онс Жабур - 6:3 6:1 за по-малко от час престой на корта. В хода на двубоя младата състезателка загуби едва пет точки след разигран първи сервис и не се изправи нито веднъж пред точка за пробив.

Срещата започна под доминацията на американската тинейджърка. Гоф се възползва от колебливата игра на Жабур и се добра до пробив още в самото начало, а впоследствие този брейк се оказа достатъчен тя да поведе уверено в резултата. Гоф дори имаше възможност да направи преднината си още по-категорична, но до края тунизийката съумяваше да удържа подаванията си, въпреки сериозната несигурност, която излъчваше в играта си. Във втората част Гоф не намали оборотите и продължи с вдъхновяващото си представяне. Американката имаше контрол над всяко едно от разиграванията и тотално обезличи шансовете на съперничката си да направи нещо по-сериозно в срещата. 17-годишната тийнейджърка реализира бърз брейк, за да направи аванса си 2:0, а до края на срещата даде само един гейм на противничката си, преди да се поздрави с крайната победа. Това бе девети пореден успех за Гоф, като невероятната й серия започна на турнира в Парма, където тя вдигна трофея, губейки само един сет в хода на надпреварата.

17-годишната Кори Гоф продължава с невероятната си серия на Ролан Гарос! Владислав Риждов