Анди Мъри се справи с белгиец на старта в Антверп

от в 09:13 на 16.10.2019

Анди Мъри започна участието си на турнира в Антверп с победа, след като в мач от първия кръг надделя над представителя на белгийските домакини Кимер Копеянс след 6:4, 7:6(4) за 1 час и 45 минути игра.

В първия сет британецът проби във втория гейм и дръпна с 3:0 в геймовете, но в петия Копеянс съумя да върне пробива и след това да изравни. Все пак с пробив в десетия гейм Анди стигна до крайния успех в частта.

Във втория сет двамата си размениха по два пробива, като белгиецът бе този, който на два пъти водеше с пробив. В крайна сметка се стигна до тайбрек в който бившият лидер в световната ранглиста спечели след 7:4 точки.

Следващият му противник ще се определи от мача между Пабло Куевас и Уго Далиен.