Андрееску победи още веднъж Кербер, този път я изхвърли в Маями

от в 07:27 на 24.03.2019

Канадската сензация в женския тенис Бианка Андрееску постигна втора победа над Ангелик Кербер само в рамките на броени дни. Двете се срещнаха на финала в Индиън Уелс преди седмица, а сега се изправиха една срещу друга в третия кръг на силния турнир в Маями.

В крайна сметка младата състезателка стигна до успеха след 6:4, 4:6, 6:1 и по тозин начин се класира за 1/8-финалната фаза на надпреварата, където ще се изправи срещу естонката Анет Контавейт.

Срещата между двете продължи 2 часа и 10 минути и можеше да се реши и в два сета, но Бианка пропусна да реши втората част в своя полза, след като пропиля аванс от пробив и 4:1 гейма и позволи на своята противничка да направи серия от пет поредни гейма и така да прати мача в трети сет.

Все пак обаче в него канадката с румънски корени си свърши работата и след пробиви в четвъртия и шестия гейм стигна до успеха.