Бенчич имаше известни проблеми с Остапенко, но успя да премине трудния тест

от в 04:45 на 23.01.2020

Седмата ракета в света при жените Белинда Бенчич продължава в третия кръг на Откритото първенство на Австралия след победа със 7:5, 7:5 над латвийката Йелена Остапенко.

Срещата приключи за час и 42 минути, а швейцарката бе по-добрата от двете тенисистки на корта и заслужено се поздрави с успеха.

В първия сет Бенчич дръпна с 3:0 гейма след два пробива аванс, но нейната опонентка ги върна и изравни геймовете на 3:3. След това двете се пробиха по веднъж преди Белинда да пробие решително в предпоследния единадесети гейм и след това да си вземе подаването.

Във втория сет швейцарката проби още в първия гейм, но нейната опонентка върна пробива веднага и след това поведе с пробив и с 4:1 в резултата. Бенчич обаче се окопити и не само върна пробива, но и проби решително за 6:5, а след това довърши клетата латвийка.

В третия кръг тя ще се изправи срещу Сара Сорибес Тормо или Анет Контавейт.

Бенчич имаше известни проблеми с Остапенко, но успя да премине трудния тест Калоян Пламенов
белинда бенчич | йелена остапенко | открито първенство на австралия | тенис новини