Давид Гофен надви Вавринка за най-голямата си победа

от в 22:57 на 16.03.2020
Теодор Кафеджиев

Давид Гофен достигна четвъртфиналите на "Мастърс 1000" в Индиън Уелс". Той постигна най-голямата победа в кариерата си като надигра №3 в схемата Стан Вавринка след 6:3, 5:7, 7:6(5) за над два часа битка.

Така Гофен прекъсна серията си от 14 поредни мача със загуби срещу играчи от топ 10.

Гофен спечели първата част с 6:3 и бързо поведе с 5:3 във втория. Швейцарецът обаче реагира подобаващо и спечели четири поредни гейма, за да изравни сетовете.

Ситуацията наглед щеше да се повтори и в решителния сет. Тогава Гофен дръпна 5:2, но пак не съумя да затвори мача. Този път двамата стигнаха до тайбрек. Там белгиецът все пак изкова успеха със 7:5 точки.

Той ще играе с Марин Чилич в спор за място на полуфинал. Хърватинът победи Ришар Гаске със 7:5, 5:7, 6:2.

Гофен и Чилич имат един двубой до момента и той бе през тази година. За Купа "Дейвис" белгиецът се наложи след 6:4, 6:4, 3:6, 7:5 пред родна публика.