Димитър Кузманов загуби втори пореден финал

от в 18:34 на 30.08.2020
Анисия Стоева

Димитър Кузманов загуби финала на турнира на червени кортове в Познан, Полша, който е с общ награден фонд 25 000. На финала на надпреварата националът на България за Купа „Дейвис"  отстъпи с 0:2 сета пред представителя на домакините Каспер Жук с 6:7 (6), 1:6.

Първият сет беше изключително оспорван и продължи почти час и половина. Четвъртият в схемата Жук на два пъти повеждаше с пробив - при 4:3 и при 6:5, но българинът веднага успяваше да го върне. В тайбрека Кузманов спаси два сетбола при 4:6 точки, но след 6:6 полякът взе две поредни разигравания, за да поведе в общия резултат.

Във втората част представителят на домакините доминираше срещу видимо уморения съперник, който вчера имаше почти 3-часов мач на полуфиналите. Жук поведе с 5:0 гейма и това се оказа решаващо за крайната победа. За Мико това беше второ последователно участие във финал след подновяването на сезона. Миналата седмица пловдивчанинът отстъпи в спора за трофея и на надпреварата във Фогау, Австрия.