Джокович записа рутинна победа и ще играе на четвъртфиналите в Ню Йорк

от в 00:11 на 26.08.2020
Димитър Беловски

Световният №1 Новак Джокович записа рутинна победа в мача си от трети кръг срещу американеца Тенис Сандгрен. Ноле не срещна проблеми и победи опонента си след 6:2, 6:4.

Сърбинът започна двубоя по перфектен начин като проби за 1:0. Джокович продължи да натиска съперника си и проби отново за 5:2, а след това при третия си сетбол затвори частта след 6:2 гейма.

Ноле пренесе добрата игра и във втория сет и отново проби за 1:0. При 5:3 Сандгрен сервираше и сърбинът на пет пъти достигна до мачбол. Американецът показа невероятен характер и отрази всичките мачболи и спечели гейма си. В следващия гейм обаче Ноле бе безкомпромисен и спечели гейма си на нула, за да си подпечата мястото на четвъртфиналите.

На четвъртфиналите Джокович ще се изправи срещу германеца Ян-Ленард Щруф, който малко по-рано през деня поднесе поредната изненада на турнира и отстрани поставения под №7 Давид Гофен с 6:4, 4:6, 6:4.

Миналогодишният шампион Данил Медведев също продължава в следващия кръг. Той се справи с квалификанта Аляж Бедене с 6:3, 6:3. Руснакът в следващия кръг ще се изправи срещу поставения под №8 Роберто Баутиста Агут, който пък отстрани Карен Хачанов след 4:6, 6:3, 6:2.

Джокович записа рутинна победа и ще играе на четвъртфиналите в Ню Йорк Димитър Беловски
аляж бедене | данил медведев | карен хачанов | новак джокович | ню йорк | роберто баутиста агут | синсинати | тенис сандгрен