Джокович детронира коравия Андерсън и спечели в Абу Даби (видео)

от в 19:14 на 29.12.2018

Новак Джокович спечели демонстративния турнир в Абу Даби, след като на финала надделя след здрава битка срещу Кевин Андерсън и стигна до успеха след 4:6, 7:5, 7:5 за два часа и 16 минути игра. По този начин той детронира гиганта, който бе спечелил трофея преди година.

Сърбинът бе пробит в деветия гейм на първия сет, а след това южноафриканецът с лекота си взе подаването, за да дръпне със сет аванс в резултата. Във втория сет и двамата си взимаха подаванията, но в последния дванадесети гейм Джоко успя да пробие след първия слаб сервис гейм на своя противник от началото на срещата.

Третият сет започна равностойно, а в десетия гейм Ноле имаше пред себе си три точки за пробив с цената на мачболи, но Андерсън успя да се спаси, а при третия шанс за пробив пред сърбина той направи голям пропуск и не успя от удобна позиция да прати топката в очертанията и да матира противника си.

Това обаче не го пречупи и той проби за 7:5, след като достигна до два шанса за пробив и при втория двамата направиха дълго разиграване, което бе спечелено от лидера в световната ранглиста.

В мача за третото място Карен Хачанов успя да надделее над Доминик Тийм след 6:3, 4:6, 10:3 и по този начин финишира силно турнира.

Трофеят е четвърти за сръбския тенисист в надпреварата, която е с демонстративен характер. С представянето си в турнира той показа, че очевидно е готов за новия сезон и очакванията са да стартира силно в Доха и Откритото първенство на Австралия.

Джокович детронира коравия Андерсън и спечели в Абу Даби (видео) Калоян Пламенов
кевин андерсън | новак джокович | тенис | тенис бг | тенис бг джокович | тенис бг новини | тенис видео | тенис новини | тенис турнир в абу даби