Джокович направи още една голяма крачка към защитата на титлата в Мелбърн

от в 07:32 на 26.01.2020

Новак Джокович е все по-близо до защитата на титлата си на Откритото първенство на Австралия, след като вече се класира за 1/4-финалите на турнира.

Сърбинът победи Диего Шварцман след 6:3, 6:4, 6:4 за два часа игра.

Това е и четвърти успех за Ноле срещу този тенисист в преките мачове между двамата до момента.

В спор за място на 1/2-финалите сръбският ветеран ще се изправи срещу Милош Раонич, който успя да победи по категоричен начин Марин Чилич.

В първия сет на срещата между двамата имаше само един пробив и той бе в полза на сърбина и падна в осмия гейм.

Във втория сет Джоко започна ударно и след пробиви в първия и третия гейм поведе с 3:0 в геймовете, но силите на Шварцман стигнаха да върне само един от тези два пробива.

В третия и решителен сет Джокович проби в петия гейм и след това си спечели подаванията до края на частта и самия мач.

Джокович направи още една голяма крачка към защитата на титлата в Мелбърн Калоян Пламенов