Екзекуторът на Гришо отпадна в три сета

от в 07:34 на 24.01.2020
Димитър Беловски

Томи Пол загуби двубоя си от трети кръг на Australian Open след битка, продължила по-малко от два часа. Американецът, който отстрани Григор Димитров не показа добра игра и бързо беше победен.

Мартон Фучович победи Пол след три сета, давайки му само 5 гейма – 6:1, 6:1, 6:4.

Фучович натисна Пол още в първия гейм от мача, като го проби за 1:0. Унгарецът направи два нови пробива за 4:1 и 6:1 и затвори сета след само 22 минути игра.

Вторият сет се разви също много бързо за сметка на Фучович. Пробив от 1:0 му донесе комфортен аванс в началото. Последва нов пробив за 5:1 и това означаваше, че американецът ще има възможност да сервира за сета и при втората си възможност успя.

В третият сет Фучович направи само един пробив, но той му бе напълно достатъчен да затвори срещата с лекота.

Унгарецът в следващия кръг ще срещне Роджър Федерер или Джон Милман.