Фантастичният Джокович спечели US Open, изравни Сампрас

от в 02:33 на 10.09.2018

Новак Джокович триумфира за трети път в кариерата си на US Open, след като надви на финала Хуан Мартин Дел Потро след 6:3, 7:6(5), 6:3.

По този начин впечатленията, че сърбинът е намерил най-добрата си форма се затвърдиха, след като той грабна втори пореден трофей от "Големия шлем", след като завоюва и Уимбълдън преди броени седмици.

Това бе и негов 14-и трофей от турнири, от това ниво. По този начин той се изравни във вечната класация по брой спечелни трофеи от "Шлема" с легендарния Пийт Сампрас, който също има толкова на брой.

С оглед на представянето му през последните месеци спокойно можем да заключим, че старият Джокович отново е върна и е готов да печели трофей след трофей, както правеше преди.

Toва бе 15-а победа за сръбския тенисист срещу 4 за Дел Потро в преките мачове помежду им.

Първият сет започна равностойно и двамата си спечелиха без проблеми първите няколко гейма, но все пак сърбинът проби решително за 5:3, а след това си взе подаването и така спечели частта.

Вторият сет започна по-силно за Ноле и той проби в третия гейм, но неговият противник върна пробива в шестия. Дел По имаше пред себе си три скрити сетбола в осмия гейм, но ги пропиля.

В крайна сметка се стигна до тайбрек в който Джокера спечли след 7:4 точки. В третия сет Ноле проби в четвъртия гейм, но Дел по веднага върна пробива. Сърбинът обаче достигна до решителен пробив за 5:3 и след това си взе подаването.

Фантастичният Джокович спечели US Open, изравни Сампрас Калоян Пламенов
us open | голям шлем | новак джокович | открито първенство на сащ | пийт сампрас | спортни легенди | тенис | тенис легенди | хуан мартин дел потро