Федерер не даде шансове на Майер и продължава без загубен сет в Париж

от в 16:14 на 02.06.2019

Роджър Федерер се класира за 1/4-финалите на "Ролан Гарос", след като победи аржентинеца Леонардо Майер с 6:2, 6:3, 6:3 за 1 час и 47 минути игра.

По този начин Маестрото ще се изправи срещу Стефанос Циципас или Стан Вавринка в спор за място на 1/2-финалите.

Швейцарецът продължава с фантастичното си представяне във френската столица Париж и все още няма загубен сет в четирите кръга в които е играл до момента, а статистиката е 12:0 спечелени сета.

В първия сет той проби своя опонент в първия и петия гейм, а освен това си спечели всяко едно от подаванията си. Във втория сет с пробиви в първия и деветия гейм стигна до успеха и прати мача в трети и решителен сет.

В него на швейцареца бе достатъчен пробив в шестия гейм, за да може да спечели сета и самия мач, след като задържа пробива до самия край и си взе оставащите подавания.

Кой ще спечели "Ролан Гарос"? Спечелете раница, ракета или маратонки HEAD

Федерер не даде шансове на Майер и продължава без загубен сет в Париж Калоян Пламенов
леонардо майер | открито първенство на франция | роджър федерер | ролан гарос | тенис | тенис бг | тенис новини