Гоф изненада неприятно Сабаленка в здрава битка от 1/8-финалите в Лексингтън

от в 09:21 на 13.08.2020

16-годишната американка Кори Гоф успя да постигне престижна победа над Арина Сабаленка след 7:6(4), 4:6, 6:4 за 2 часа и 50 минути игра в среща от 1/8-финалите на турнира в Лексингтън.

По този начин в спор за 1/2-финалната фаза тя ще се изправи срещу Онс Жабур.

Това бе първи мач между младата американка и беларуската тенисистка в тура. В първия сет Арина поведе с ранен пробив, но след това Кори "избухна" и след два пробива стигна до аванс от 5:2 гейма в своя полза.

Сабаленка обаче не само, че върна пробива, а след това проби и за 6:5. Гоф обаче стигна също до пробив и докара сета до тайбрек в който спечели след 7:4 точки в своя полза.

Във втория сет беларуската тенисистка дръпна с 5:2 в геймовете след пробив в четвъртия гейм. Гоф обаче го върна в деветия гейм. В десетия гейм младата американка се пропука и бе пробита решително, така че мачът бе пратен в трети сет.

В него двете си размениха по два пробива преди Гоф да пробие за 5:4 и след това да си спечели най-важното подаване.

Гоф изненада неприятно Сабаленка в здрава битка от 1/8-финалите в Лексингтън Калоян Пламенов