Голяма сензация в Ротердам: Поспишил елиминира фаворита Медведев

от в 21:57 на 12.02.2020

Канадецът Васек Поспишил сензационно елиминира големия фаворит за успех в Ротердам Данил Медведев след 6:4, 6:3 за час и осем минути игра.

Това бе втори мач между двамата, а Васек си взе сладък реванш за миналогодишната загуба в Шанхай. Така Данил отпада още на старта.

Преди двубоя канадският тенисист бе абсолютен аутсайдер в този мач, но в крайна сметка намери сили да поднесе сензацията.

Още в първия гейм на първия сет Медведев проби, но в четвъртия неговият противник върна пробива. В деветия гейм руснакът изпусна аванс от 0:40 при сервис на противника и не успя да пробие решително, а в следващия гейм изненадващо бе пробит.

Така Поспишил успя да спечели първия сет, а във втория канадецът се окопити и проби в четвъртия гейм, като в крайна сметка това се оказа достатъчно за крайния успех.

В следващия кръг канадецът ще спори с Филип Крайнович.

Голяма сензация в Ротердам: Поспишил елиминира фаворита Медведев Калоян Пламенов