Григор Димитров не успя да бъде равностоен на Симон (видео)

от в 13:39 на 12.04.2016
Георги Христов

Григор Димитров отпадна във втори кръг на "Мастърс 1000" в Монте Карло. Поставеният под №15 Жил Симон го победи с 6:4, 6:3 и се класира за осминафиналите.

Първият сет бе изключително равностоен до самия му край. Без да се стига до точки за пробив Симон поведе 5:4. Тогава Григор направи поредица непредизвикани грешки и изостана 0:40. Той бе пробит на нула и Симон си осигури възможност да сервира първи във втората част. Особено драстична бе разликата между двамата в по-дългите разигравания - Симон спечели 90% от точките при втори сервис, а Гришо само 58%.

Първият шанс за пробив пред Григор се откри при 2:2 във втория сет и той го реализира. След това последва нова двойна грешка и Димитров изостана 15:40 в шестия гейм. При втория си шанс Симон не сгреши и мигновено върна пробива - 3:3. До края французинът бе много по-стабилен и не загуби нито гейм.

С успеха си Симон взе реванш за загубата от Димитров в началото на годината на турнира в Бризбейн.

През миналата година българският №1 достигна четвъртфиналите в надпреварата и спечели 180 точки за ранглистата, които сега ще загуби. Очаква се той да се смъкне до поне 28-о място.

Следващият турнир на родния състезател ще бъде в Истанбул от 25-и април.

Следващият съперник на Симон най-вероятно ще бъде Стан Вавринка. Швейцарецът очаква своя съперник за утре от срещата на Филип Колшрайбер и Борна Чорич.