Григор напуска топ 20 след загуба от Нишикори в Бризбейн (видео)

от в 12:46 на 03.01.2019

Григор Димитров загуби в четвъртфиналите на АТР 250 турнира в Бризбейн. Кей Нишикори го надигра със 7:5, 7:5 за 100 минути на корта. Така японецът ще играе в следващата фаза срещу Жереми Шарди. След поражението си Димитров ще напусне топ 20 на световната ранглиста.

В откриващия сет първата критична ситуация за някой от двамата бе при 5:5. Тогава Димитров спаси две точки за пробив, но при третата не издържа и японецът взе ключово предимство, за да затвори със 7:5.

След почивката Григор стигна до първи пробив в мача за 2:0. Веднага след това българина спаси две точки за рибрейк и поведе с 3:0. При 4:1 Димитров отново допусна сериозен спад и Нишикори изравни за 4:4. Нов пробив след две двойни грешки на Григор за 6:5, донесе успеха в два сета на Кей.

Нишикори успя да вземе по този начин реванш за загубата си от Гришо на финала в същото състезание през 2017. Общо азиатецът води с 5:1 в преките срещи между двамата.

За последно Димитров е побеждавал играч от топ 10 през април 2018, когато в Монте Карло се справи с Давид Гофен.

Следващото участие на Гришо ще бъде на Откритото първенство на Австралия, което започва на 14-и януари в Мелбърн.