Григор победи поляк и изравни рекорда си на US Open (видео)

от в 02:57 на 31.08.2019

Григор Димитров се класира за трети път в кариерата си за осминафиналите на Откритото първенство на САЩ. Той надигра в трети кръг на тазгодишната надпревара в Ню Йорк, Камил Майхржак след 7:5, 7:6(8), 6:2.

Предишните най-добри постижения на Гришо в този турнир от Големия шлем, датираха от 2014 и 2016, когато пак успя да достигне 4 кръг. Сега българинът си осигури за този успех $280,000 от наградния фонд.

В първия сет Димитров загуби само три точки в своите шест сервис гейма. Той проби в последния възможен момент, за да затвори със 7:5.

След почивката Гришо взе ранен аванс от 4:1, но полякът изравни до 4:4. Този път се стигна до тайбрек. Там Майхржак поведе с 4:2 точки, но Григор обърна и получи първи сетбол. Той го пропусна след двойна грешка, но малко по-късно се поправи за крайното 10:8 точки.

В третата част Григор пое контрол от самото начало с пробив за 2:1 и не изпусна инициативата.

Следващият опонент на Гришо ще е непоставеният Алекс Де Минор. Австралиецът записа най-добрия резултат в кариерата си и за първи път достигна втората седмицата на турнир от Големия шлем. Преди победата си срещу Кей Нишикори, той бе загубил всичките си 11 мача срещу топ 10 съперници.

Дотук Димитров и 20-годишният Де Минор нямат официални мачове помежду си.

Победителят от Де Минор и Димитров ще играе в четвъртфиналите срещу Роджър Федерер или Давид Гофен.

Игра с награди: Познай мачовете от US Open и спечели тенис сак, раница или маратонки

Григор победи поляк и изравни рекорда си на US Open (видео) Георги Христов
us open | us open 2019 | григор димитров | открито първенство на сащ | тенис | тенис бг | тенис новини