Григор с нова победа в Мелбърн, очаква го съперник извън топ 100 (видео)

от в 12:28 на 16.01.2019
Георги Христов

Григор Димитров записа пореден успех на Откритото първенство на Австралия. Българинът се справи с опитния Пабло Куевас (Уругвай) с 6:3, 6:7(5), 6:3, 7:5. Така Григор за седма поредна година поне трети кръг на състезанието в Мелбърн.

Така в следващата фаза Димитров ще има за съперник №102 в ранглистата Томас Фабиано. Досега Гришо и италианеца нямат официален мач помежду си. От миналата година Гришо има да защитава класирането си за четвъртфиналите или иначе казано 360 точки за световната ранглиста.

Гришо стартира отлично мача с аванс от 3:0. Той с лекота задържа преднината си, за да затвори с 6:3.

След почивката Куевас подобри представянето си. Двамата печелеха убедително подаванията си и се стигна до тайбрек. В него уругваецът взе минипробив за 4:2 и в крайна сметка спечели след 7:5 точки.

В третия сет Куевас направи две двойни грешки, включително при точката за пробив и Гришо дръпна с 3:1. До края той бе стабилен за 6:3.

Решителният момент в четвъртия сет бе при 5:5, когато Григор нанесе своя удар с пробив, който му осигури възможност да приключи мача на свой сервис.

На трибуните в Австралия той бе подкрепян не само от своя щаб, но и от звездното семейство на Андре Агаси и Щефи Граф.

Играй и спечели билети за Sofia Open с Tennis.bg

Григор с нова победа в Мелбърн, очаква го съперник извън топ 100 (видео) Георги Христов
australian open | australian open новини | григор димитров | пабло куевас | тенис | тенис бг | тенис бг григор димитров | тенис бг новини