Григор загуби от Гофен! Всичко ще се реши в мача на двойки (видео)

от в 10:51 на 07.01.2020
Павел Димитров

Давид Гофен победи Григор Димитров с 2-1 (4:6, 6:2, 6:2) и изравни резултата между Белгия и България. Така всичко ще се реши в мача на двойки, който започва от 13:20.

Срещата започна добре за Димитров, който на бързо поведе с 3:0, след което допусна леки колебания, но все пак успя да затвори сета.

Във втория сет Григор се срина и допусна цели три пробива. От тях успя да върне само един, който беше крайно недостатъчен - 6:2 за белгиеца.

За съжаление в третата част нищо не се промени, Гофен взе два пъти сервиса на българина, като това му беше достатъчно да приключи мача.

Двубоят продължи точно 02:30 ч. В него Гришо беше поставен цели двадесет пъти пред опасността да бъде пробит, като той съумя да спаси 13 от тях. Димитров имаше 60% процента първи сервис, направи цели седем двойни грешки и пласира два аса. Лошо впечатление прави, че хасковлията спечели едва 28% от точките си на втори сервис (11/40).

С този успех белгийците изравниха резултата, след като по-рано през деня Димитър Кузманов победи Стив Дарси и беше дал преднина на нашите.

Григор загуби от Гофен! Всичко ще се реши в мача на двойки (видео) Павел Димитров
atp cup | българия | григор димитров | давид гофен | димитър кузманов | тенис | тенис бг