Халеп достигна четвъртфиналите в Мелбърн

от в 04:13 на 27.01.2020
Димитър Беловски

Румънката Симона Халеп успя да достигне до четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Тя се наложи над белгийката Елизе Мертенс след 6:4, 6:4 за 1 час и 38 минути игра.

Световната №3 Халеп направи първия пробив в мача за 2:1, но Мертенс го върна при 3:3. Последва размяна на геймове, след което румънката постигна нов пробив при 5:4, което означаваше, че в следващия гейм ще има възможността да сервира за спечелването на първата част. Халеп пропусна три възможности да затвори първия сет, но при четвъртата успя и поведе с 6:4.

Вторият сет започна ударно за румънката, която направи два поредни пробива в началото на сета и поведе с 3:0. Мертенс веднага успя да върне единия пробив при 3:1, а след това и втория, като изравни геймовете за 4:4. Халеп направи светкавичен рибрейк и отново с пробив аванс и спечели гейма си на нула, с което триумфира в мача след 6:4 във втората част.

На четвъртфиналите поставената под №4 на турнира Халеп ще играе срещу Анет Контавейт или Ига Святек.