Хърватка отстрани Каролина Плишкова в третия кръг на "Ролан Гарос"

от в 14:52 на 31.05.2019

Втората ракета в световната ранглиста на женския тенис Каролина Плишкова отпадна в третия кръг на "Ролан Гарос", след като загуби от хърватката Петра Мартич. Тя успя да стигне до успеха след 6:3, 6:3 след 1 час и 27 минути игра.

Преди мача чехкинята бе в ролята на фаворитка, но въпреки това нейната противничка стигна до успеха. Статистиката в мачовете между двете е изцяло в полза на хърватската тенисистка и тя има три победи над своята опонентка срещу една за чехкинята.

Мартич проби в седмия и деветия гейм на първия сет, а вторият сет бе изпъстрен от пробиви и хърватката проби решително за 5:3, а след това си спечели подаването, за да вземе и самия мач в своя полза.

В следващия кръг тя ще се изправи срещу Вероника Кудерметова или Кая Канепи.

Хърватка отстрани Каролина Плишкова в третия кръг на "Ролан Гарос" Калоян Пламенов
каролина плишкова | открито първенство на франция | ролан гарос | тенис | тенис бг | тенис новини