Изненада още на старта на "Ролан Гарос": 18-годишна рускиня изхвърли Кербер

от в 13:24 на 26.05.2019

Световната №5 в женския тенис Ангелик Кербер отпадна сензационно още на старта на "Ролан Гарос". В мач от първия кръг тя загуби от рускинята и №81 в световната ранглиста Анастасия Потапова, която от своя страна стигна до успеха след 6:4, 6:2 за 1 час и 14 минути игра.

Германката ще загуби доста точки в ранглистата на WTA, тъй като игра 1/4-финал в турнира през миналата година.

В първия сет Потапова, която е само на 18 години, на два пъти имаше пробив аванс, но и в двата случая германката успяваше да направи моментален рибрейк. В десетия гейм обаче рускинята проби решително и така спечели сета на откриването.

Вторият сет започна прекрасно за нея и тя за кратко време дръпна с 4:0 гейма след пробиви във втория и четвъртия гейм. В петия гейм Кербер върна един от пробивите, но в осмия бе отново пробита и така загуби срещата.

Потапова от своя страна ще срещне във втория кръг Яфан Ван или Маркета Вондрушова.

Кой ще спечели "Ролан Гарос"? Спечелете раница, ракета или маратонки HEAD

Изненада още на старта на "Ролан Гарос": 18-годишна рускиня изхвърли Кербер Калоян Пламенов
анастасия потапова | ангелик кербер | открито първенство на франция | ролан гарос | тенис | тенис бг | тенис новини