Касаткина разочарова на старта на Australian Open

от в 05:55 на 21.01.2020
Павел Димитров

Рускинята Дария Касаткина загуби от американката Мадисън Кийс, номер 11 в света, с резултат 3:6, 1:6 в първия си мач на Откритото първенство на Австралия.

Двете дами прекараха едва 57 минути на корта. През това време 22-годишната Касаткина не можа да спечели точка директно от свой сервис, направи девет двойни грешки и съумя на два пъти да пробие Мадисън.

24-годишният Кийс направи четири аса, сервира без нито една двойна грешка (73% първи сервис) и реализира шест брейка.

В срещите между двете Кийс продължава да има смазващо предимство. С днешния успех американката поведе със 7-0 победи и само един загубен сет.

Във втория кръг на Откритото първенство на Австралия Кийс ще спори с победителката от двубоя между Магда Линет или нидерландката Аранча Рус.