Кукушкин с нов успех, срещу Григор спря серия от 16 загуби срещу топ 10 играчи

от в 18:38 на 25.10.2018

Михаил Кукушкин достигна четвъртфиналите на АТР 500 във Виена. След като отстрани Григор Димитров - играещият за Казахстан тенисист надигра и Андрей Рубльов със 7:6, 6:4 за час и 45 минути игра. Интересното е, че Кукушкин победи Рубльов и в квалификациите на състезанието в австрийската столица. Руснакът обаче влезе в основната схема като "щастлив губещ".

Така в следващата фаза Кукушкин ще играе срещу унгареца Мартон Фучович.

Интересното е, че срещу Гришо Кукушкин за първи път победи играч от топ 10 от 2014 година. Той бе регистрирал 16 поредни поражения в такива мачове и общо 33 в кариерата си. През 2014 Кукушкин успя да победи в Базел Стан Вавринка.

Кукушкин с нов успех, срещу Григор спря серия от 16 загуби срещу топ 10 играчи Георги Христов
григор димитров - михаил кукушкин | михаил кукушкин | тенис | тенис статистика | тенис турнир във виена