Кузманов не успя да донесе първата точка за България на ATP Cup

от в 12:27 на 03.01.2020
Димитър Беловски

Димитър Кузманов не успя да победи Камерън Нори в първия мач на България от турнира ATP Cup.

Българинът загуби с 6:2, 3:6, 6:2 от великобританеца и така България изостава с 0:1 победи. В този случай българите ще трябва да търсят две задължителни победи до края на деня.

Мачът се разви лошо в първият сет за Кузманов, който бе пробит още в първия гейм. След това британецът направи още един пробив за 4:1 и нямаше проблем да затвори сета след 6:2.

Във вторият сет Кузманов се бори мъжки и успя да спечели сета 3:6, като се възползва и от грешките на съперника.

В третия сет Нори поведе с 4:1, когато Кузманов поиска медицински таймаут заради мазол на крака си. Британецът проби за 5:1, а след това Мико успя веднага да направи рибрейк и направи резултата 5:2. За съжаление българинът отново допусна пробив и така Нори спечели с 6:2.

Григор Димитров ще излезе на корта след около 10 минути за своя мач, който ще има за съперник Даниел Еванс, а след него на корта ще се излязат и Адриан Андреев и Александър Лазаров, които ще спорят с Джейми Мъри и Джо Солсбъри.

Кузманов не успя да донесе първата точка за България на ATP Cup Димитър Беловски