Медведев триумфира в Синсинати с най-голямата си титла

от в 01:10 на 19.08.2019

Данил Медведев триумфира с най-голямата титла в кариерата си. Руснакът надигра Давид Гофен на АТР Мастърс 1000 в Синсинати след 7:6(3), 6:4. Така Медведев взе реванш от белгиеца за загубата си в пет сета от него на Уимбълдън.

Този триумф ще донесе на Данил и дебют в топ 5 на ранглистата. Той ще изпревари Александър Зверев на петата позиция с 4195 точки и ще изостава от Доминик Тийм, който също е на рекордното за него четвърто място с 4925. Последният руснак в топ 5 беше Николй Давиденко през юни 2010 година.

Самият Медведев игра два поредни финала през август - във Вашингтон и Монреал, но допусна загуби във финалите. От Уимбълдън Медведев има 14 победи в 16 мача.

В първия сет Медведев поведе с 4:1, но Гофен съумя да изравни до 4:4. Стигна се до тайбрек. Там руснакът бе безапелационен - 7:3 точки за общо около час на корта.

След почивката Медведев проби още в първия гейм и задържа преднината си. Медведев става и най-младият шампион в надпреварата от 2008 година.

Титлата е втора за сезона за Медведев, който спечели Sofia Open. Той вече има пет титли и пет загубени финали в кариерата си. Гофен пък продължава с неубедителните си изяви във финални сблъсъци - 4 от 13 спечелени подобни битки има той.