Мугуруса отстрани Томлянович и разплака Австралия, продължава напред в Мелбърн

от в 04:38 на 23.01.2020

Гарбине Мугуруса успя да победи след трисетова битка, която завърши за 2 часа и 23 минути, представителката на домакините Айла Томлянович и така се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия.

Испанката взе успеха след 6:3, 3:6, 6:3, като битката между двете тенисистки бе доста оспорвана.

В първия сет австралийката проби още на старта, но след това Гарбине върна пробива в четвъртия гейм. С пробив в шестия гейм и спечелване на всички подавания до края испанката спечели сета на откриването.

Във втория сет всичко се реши от един единствен пробив, който падна в шестия гейм и бе в полза на Томлянович, като в крайна сметка австралийката прати мача в трети и решителен сет.

В него двете си размениха по пробив в средата на частта преди испанката да пробие решително в осмия гейм и след това да си вземе най-важното подаване.

Нейната следваща противничка ще се определи от мача между Елина Свитолина и Лорън Дейвис.

Мугуруса отстрани Томлянович и разплака Австралия, продължава напред в Мелбърн Калоян Пламенов
айла томлянович | гарбине мугуруса | открито първенство на австралия | тенис новини