Надал е на финал в Париж - надигра Федерер при трудни условия (видео)

от в 16:27 на 07.06.2019
Георги Христов

Рафаел Надал продължава уверено похода си към 12-та титла на Откритото първенство на Франция. Испанецът надигра в полуфиналите на турнира Роджър Федерер след 6:3, 6:4, 6:2 за малко над два часа. Така той очаква в спора за отличието в неделя, Новак Джокович или Доминик Тийм.

Битката бе много трудна за двамата и заради силния вятър. До финала Надал е загубил само един сет и вече има 92 победи от 94 мача във френската столица. Той записа първа победа срещу Федерер от 2014 и прекъсна серията си от пет поредни загуби.

Двубоят започна отлично за Надал. Той бързо поведе с 3:0. Федерер върна бързо пробива, но веднага след това за втори път загуби подаването си. Този път Надал не допусна колебание и затвори - 6:3.

След почивката Федерер започна с пробив за 2:0. Последва обаче бърз рибрейк в следващия гейм. В края Надал завърши с нова серия от три поредни гейма за 6:4.

Третият сет не предложи голяма интрига. Надал проби за 2:1 и задържа аванса си.

По този начин Надал вече води с 24:15 в преките мачове срещу Маестрото, 6:0 на "Ролан Гарос" и 10:3 в турнирите от Големия шлем.

Самият Федерер вече гледа към сезона на тревни кортове и Уимбълдън, където ще бъде сред топ 4 поставените.