Нори изпита трудности в първия сет, но пречупи Фучович на старта във Виена

от в 17:49 на 26.10.2021

Шампионът от Мастърс надпреварата в Индиън Уелс, Камерън Нори, започна кампания си на турнира във Виена с двусетова успех, след като надделя над Мартон Фучович с 7:6(4) 6:1. Британецът изпита известни трудности в откриващата част, но в крайна сметка намери сили, за да се поздрави с победата.

Фучович започна по-уверено двубоя и с безгрешна игра бързо излезе напред в резултата. Унгарецът реализира ранен пробив и взе инициативата, повеждайки с 4:1. Нори обаче не се предаде и заличи водачеството на своя съперник, за да изравни геймовете. Световният номер 14 задържа подема в играта си до самия край на сета, а в тайбрека беше по-солидният от двамата и поведе уверено в общия резултат. Нори, който в момента прави най-добрия сезон в своята кариера, стартира ударно втория сет и обезличи представянето на Фучович. Левичарят материализира два от трите си шанса за брейк и се доближи на крачка от крайната победа, повеждайки с 5:0. Фучович все пак избегна "геврека" срещу името си и се разписа в резултата, ала Нори бе безкомпромисен и затвори категорично срещата в своя полза, запазвайки живи шансовете си за класиране на Мастърса в Торино.

Нори изпита трудности в първия сет, но пречупи Фучович на старта във Виена Владислав Риждов
atp | atp finals | nitto atp finals | виена | камерън нори | мартон фучович | обзор | тенис турнир във виена