Осака и Квитова са аут! Халеп продължава след нова чиста победа

от в 07:44 на 10.05.2019

Поставената под номер 1 - Наоми Осака - също напусна турнира още на четвъртфиналите. Тя претърпя загуба от напомнящата за най-добрите си дни, по време на откритото на Дубай и Индиън Уелс, Белинда Бенчич.

Швейцарката реализира обрат от 6:3 2:6 5:7, за да може да се добере до полуфиналите в испансаката столица. Победата на Бенчич изглежда дори още по-впечатляваща след като тя изоставаше със брейк през цели трети сет, а съперничката и беше едва на две точки от спечелването на мача при 5:3. След трудно измъкнат 9-ти гейм обаче Белинда вдигна оборотите, за да може взимайки 12 от следващите 14 точки, в крайна сметка да затвори мача в своя полза.

Симона Халеп започна да навлиза в ритъм, като тя записа 3-ти пореден чист успех и след 7:5 7:5 срещу Джоана Конта си гарантира място на полуфиналите.

Въпреки че и в двата сета румънката изпускаше ранен пробив аванс, тя показваше класата си и не даваше шанс на Конта в решаващите последни два гейма.

На полуфиналите Симона ще срещне победилата Наоми Осака - Белинда Бенчич. Именно румънката пък бе и една от жертвите на швейцарката по пътя към трофея в Дубай, а тя води и 2:1 мачовете между двете.

Защитаващата трона си в Мадрид и шампионка от изминалата седмица в Щутгарт - Петра Квитова - бе категорично детронирана от набиращата скорост Кики Бертенс. Чехкинята изигра слаб мач и след 6:2 6:3 за по-малко от 1 час и 20 минути напусна надпреварата.

На полуфиналите холандката ще срещне победилата също в два сета - Слоун Стивънс, а със сигурност мача им ще бъде оспорван след като и в двата им мача досега се е стигало до трети сет.