от в 08:14 на 25.07.2021

Наоми Осака откри кампанията си на домашните Олимпийски игри с безкомпромисна победа на старта над представителката на Китай Сайсай Джън с 6:1 6:4. Японката не бе излизала на корта в официален мач от близо два месеца, ала това не й оказа никакво влияние в днешния двубой и тя с лекота преминава към втория кръг, където я очаква сблъсък с Виктория Голубич.

Световната номер 2 постави ударно начало на срещата и без да показва никакви слабости, набързо поведе с аванс от два пробива. Последва сериозен тест на сервис за Осака, която обаче издържа на напрежението и увеличи преднината си на 5:0, като съвсем скоро излезе напред в отделните части.

Във втория сет Джън започна да намира ритъма си, но отново не съумя да се спаси от инкасирането на ранен пробив. В осмия гейм китайката се възползва от спада в концентрацията на Наоми, ала представителката на домакините не допусна да се стигне до равенство и не след дълго ликуваше с първи успех в Токио.

Осака се завърна на корта с безупречна победа и стартира с двусетов успех в Токио! Мирела Николова