от в 16:53 на 06.10.2022

Новак Джокович направи ударно завръщане в Тура през миналата седмица, когато се включи в първата си официална надпревара на сингъл от Уимбълдън насам и завоюва титлата в Тел Авив. Печелившата му серия продължава и през тази седмица на АТР 500 турнира в Астана, където сърбинът е четвърти поставен и днес записа своята шеста поредна двусетова победа. Този път негова жертва стана световният №34 Ботик ван де Зансхулп, срещу когото не изпита никакви затруднения, за да се изстреля към четвъртфиналите след безапелационен успех и крайното 6:3 6:1, постигнато за час и 11 минути. В битка за място сред най-доблрите четирима в състезанието балканецът ще търси победа над Карен Хачанов, който в предходния кръг надделя над финалиста от миналата седмица в Тел Авив Марин Чилич.

Първите няколко гейма протекоха под пълната доминация на сервиращите, които успяваха да извлекат максималното от сервиса си, за да си осигурят предимство. Така паритетът остана непокътнат до 2:2, ала след това сърбинът пое инициативата благодарение на перфектно конструираните си атаки от основната линия и съвсем скоро пробивът бе факт. В ответното си подаване той бе изправен пред брейкбол, но началният му удар заличи опасността и Ноле разви преднината си до 5:2, а оттам насетне не направи нито една погрешна стъпка по пътя към успеха в откриващия сет.

Втората част започна с категорично спечелен сервис гейм от нидерландеца, но не след дълго Джокович взе пълен контрол върху събитията и оставащите минути се превърнаха в своеборазен тенис рецитал от негова страна. Печелившите му удари изобилстваха, докато неточностите бяха сведени до минимум, което стоеше в основата на реализирането на три пробива и спечелването на шест поредни гейма, извели го до крайната победа и подпечатали му билета за четвъртфиналната фаза в Казахстан.

Отново в страховит режим: Джокович с ново безупречно представяне и 1/4-финал в Астана Мирела Николова