Пегула трудно се справи със Сабаленка; Азаренка също е на четвъртфинал

от в 00:31 на 26.08.2020
Максим Енчев

Американката Джесика Пегула успя да отстрани още една поставена в лицето на Арина Сабаленка след 6-2 2-6 6-3.

Петата поставена изигра слаб първи сет, където грешките натежаха за сметка на уинърите и с два пробива Пегула взе пе и поведе. Сабаленка започна да намира играта си постепенно, като пласира солидно количество уинъри и изравни общия резултат. Третият ст беше изпълнен с качествени и тежки разигравания от дъното на корта, но накрая краен победителка излезе Пегула, след само един пробив в четвъртия гейм. Тя ще срещне Елизе Мертенс на четвъртфиналите.

Бившата номер 1 Виктория Азаренка се справи в два трудни сета срещу отстранилата София Кенин, Ализе Корне от Франция 6-4 7-5.

Пробив в деветия гейм даде на Азаренка правото да сервира за първия сет след многото грешки, които допусна Корне. Статуквото се запази до голяма степен и във втората част, където Вика затвърди надмощието си и закономерно се поздрави с успеха.

В битка за място на полуфиналите тя ще играе срещу Онс Джабер или Кристина Макхейл.

Пегула трудно се справи със Сабаленка; Азаренка също е на четвъртфинал Максим Енчев