Пер не остави шансове на младока Оже-Алиасим и спечели титлата в Лион

от в 17:26 на 25.05.2019

Французинът Беноа Пер спечели своя трети трофей в кариерата си и втори от началото на годината, след като на финала на ATP 250 турнира в Лион победи Феликс Оже-Алиасим след 6:4, 6:3 за 1 час и 22 минути игра.

Известно е, че по-рано през сезона той спечели и титлата в Маракеш. Това бе първи мач между двамата, а преди двубоя букмейкърите даваха леко предимство на канадския младок, но той в крайна сметка не успя да оправдае очакванията.

В първия сет Пер проби в третия гейм и след това си спечели всяко едно от подаванията, за да спечели частта. Във втория сет двамата си размениха по пробив до четвъртия гейм, а след това французинът проби в петия и деветия гейм, за да спечели мача.

След триумфа си в Лион той ще се изкачи от 51-ото до 38-ото място в световната ранглиста, от понеделник.

Кой ще спечели "Ролан Гарос"? Спечелете раница, ракета или маратонки HEAD

Пер не остави шансове на младока Оже-Алиасим и спечели титлата в Лион Калоян Пламенов
беноа пер | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в лион | феликс оже-алиасим