Кириос загуби сет, но продължава напред на Australian Open

от в 12:56 на 23.01.2020
Димитър Беловски

Кириос продължава с победите и се класира за третия кръг на Australian Open, след като загуби сет срещу Жил Симон.

Австралиецът победи французина след 6:2, 6:4, 4:6, 7:5 за близо три часа, прекарани на корта.

В първият сет Кириос направи два пробива при 1:0 и 5:2 и го спечели само след 27 минути игра.

Вторият сет беше решен от един-единствен пробив, който 26-ят в света австралиец реализира за 1:0.

Третия сет започна по абсолютно същият начин, по който започваха и първите два – пробив за Кириос за 1:0. Симон, който е №61 в световната ранглиста успя да се справи със силният сервис на австралиеца, като порби за 4:4, а след това и поведе за пръв път в двубоя, печелйки сервис гейма си за 4:5. Последва още един пробив при това на нула и французинът успя да спечели сета след 4:6.

Четвъртият сет бе доста оспорван, като Кириос проби чак в единадесетия гейм от частта, а след това лесно спечели, реализирайки 28-ят си ас в мача.

Световният №26 в ранглистата ще срещне в третия кръг Макъл Ямер или Карен Хачанов.