Пьотр Нестеров ще играе финал на Европейското до 18 години в Швейцария!

от в 18:27 на 24.07.2021

Пьотр Нестеров ще спори за трофея на Европейското първенство до 18 години в Клостерс, Швейцария. По-рано днес българският представител надделя над литовеца Вилиус Гаубас с резултат - 4:6 7:5 7:5. Победата не дойде лесно за Нестеров, тъй като във втория сет той изоставаше с 3:5, но намери сили да спечели следващите четири гейма и да изравни общия резултат. В третата част Пьотр реализира решителен пробив в края и така си осигури място на финала. За да стигне до спора за титлата, поставеният под номер 8 в схемата победи последователно Джейми Фария (Португалия), Калин Ивановски (Северна Македония), Жан Себеста (Швейцария) и Артьом Подорожни (Украйна), като единственият сет, който Нестеров загуби в хода на надпреварата, бе именно в днешната среща от полуфиналите.

Съперника на световния номер 40 при юношите ще бъде определен от двубоя между №2 в схемата Вячеслав Биелински и №13 Бор Артнак. Именно Биелински бе парньора на Нестеров за надпреварите по двойки на Ролан Гарос и Уимбълдън. В Париж двамата останаха на крачка от финала, докато на Уимбълдън отстъпиха още във втория кръг.

Пьотр Нестеров ще играе финал на Европейското до 18 години в Швейцария! Владислав Риждов